Türkiye’de Oynayan En İyi Golcüler

Türkiye’de Oynayan En İyi Golcüler

Nisan 14, 2018 Kapalı Yazar: admin

Türkiyede oynayan en iyi golcüler kimler, merak ediyor musunuz? Yurt dışından Türkiye’ye transfer edilen ve transferine değen futbolcuları derledik. Hem tribünlerin, hem sahanın en sevilen isimleri olan futbolcular, gol başarıları ile Türkiye süper Lig tarihinin önemli isimleri oldular.

Türkiyede oynayan en iyi golcüler…

Gheorghe Hagi

Romen asıllı Hagi, Barcelona’dan Galatasaray’a transfer olmuştur. 1996 yılında Galatasaray’a gelen Hagi, 4 defa lig şampiyonluğunu yaşadı. Galatasaray’la 1 defa UEFA Kupası ve 1 Süper Kupa kazanarak, Türkiye’de oynayan en iyi golcüler arasonda yerini aldı.

Alex De Souza

Brezilya’nın sevilen golcüsü Alex De Souza, Fenerbahçeli taraftarların en sevdiği futbolcuların başında yer alıyor. 10 numaralı formasıyla 2004 yılından 2012’ye kadar Fenerbahçe’de olan Alex; 2 kez gol krallığı, 4 kez asist krallığı unvanlarını aldır. Fenerbahçe’ye 3 kere şampiyonluk kazandıran golcü futbolculardandır.

Gheorghe Popescu

Tıpkı Hagi gibi Romanya’dan Türkiye’ye gelen Popescu, Galatasaray’ın en özel isimlerindendir. UEFA Kupasını Galatasaray’da yaşayan profesyonel futbolcu, Galatasaray’da 3 kez de şampiyonluk kupası kazandır. 97 yılından 2001 yılına kadar gollerini atmaya devam etti.

Diego Lugano

Uruguay’ın başarılı futbolcusu Lugano, 2006 yılında Fenerbahçe’ye transfer oldu. Stoper olarak attığı gollerle Fenerbahçe’nin en iyilerinden olan Diego, Fenerbahçe ile 2 şampiyonluk yaşadı. Takımdayken UEFA Şampiyonlar Liginde çeyrek final oynayarak, 2011’e kadar performans sunmaya devam etti.

Didier Drogba

Dünyanın en iyi forvetlerinden biri olan Drogba, Chealse’nin sempatik yüzlerinden biri olarak transferiyle efsaneleşti. Sadece Galatasaray’ın değil tüm Türkiye’nin en sevdiği, hayran olduğu futbolculardan biri olarak, attığı resital niteliğindeki gollerle, hafızalara kazındı. 2012’de 2014’e kadar Galatasaray’la 2 şampiyonluk yaşadı.

Tomáš Sivok

Başarılı Çek futbolcu, 2008 yılında Beşiktaş’a transfer olarak, Türkiyede oynayan en iyi golcüler listesine yerleşti. 2015’e kadar Beşiktaş’ta 1 kez şampiyonluk yaşadı. Sonrasında Bursaspor’da gol atmaya devam etti.

Shota Arveladze

Trabzonspor için 93’ten 97’ye kadar gol atan Shota, Trabzonspor’un antrenörlüğünü yapmaya devam ediyor. Takımın en iyi ve en golcü isimlerinden biri olarak, Gürcistan’dan Türkiye’ye transfer edildi.

Mário Jardel

2000’de Brezilya’dan Galatasaray’a gelen Jardel, UEFA Kupasını kazandı. Süper Kupa Finalinde Real Madrid’e attığı 2 gol, ligdeki sayısız golü ile en golcü isimler arasındadır. Galatasaray’da sadece 1 yıl görev aldı.